Zamknij

artenes

Teatr Artenes

Ania z Zielonego Wzgórza
Ania z Zielonego Wzgórza towarzyszy czytelnikom od pokoleń.Starsze panie z rozrzewnieniem wspominają czasy, kiedy w latach swojej młodości zaczytywały się tą książką. Do dziś niejedna z nich potrafi rozpoznać najdrobniejsze fragmenty powieści.
Trudno zaprzeczyć, że Ania jest skierowana głównie do dziewcząt. W końcu pierwszoplanową postacią jest rudowłosa jedenastolatka. Ale książka nie jest zwykłym czytadłem dla pensjonarek. Próba czasu, jaką przeszła, wskazuje na ponadczasowość powieści. Tak, jak dawniej, czytelnicy łatwo utożsamiają się z bohaterką również i dziś.
Tragikomiczne perypetie Ani Shirley bawią i wzruszają coraz to nowe pokolenia już od ponad stu lat. Dziś jednak lektura książki skłania do szczególnej refleksji. W dobie płytkich historii o gwiazdach show-businessu, Ania jest powieścią mądrą i głęboką, a nade wszystko wciągającą.
W swoim siedemdziesięciominutowym spektaklu Teatr ARTENES zaprasza swoją widownią do podróży na Zielone Wzgórze, aby po raz kolejny zachwycić się fenomenem twórczości Lucy Maud Montgomery